Jak najszybciej dojechać na lotnisko w Krakowie?

Często podróżujesz? Nie jest Ci obce przebywanie na lotnisku i przechodzenie przez wszystkie poziomy zabezpieczeń? Jeżeli tak, to na pewno często zdarza Ci się spieszyć. Czasami korzystasz z krakowskiego lotniska? W takim razie pewnie zastanawiasz się, jak dojechać na lotnisko Balice najszybciej?

Częste podróże wymagają niemałego pośpiechu. Oczywiście, wraz z ilością podróży rośnie doświadczenie, które często pozwala pośpiech ograniczyć. Nawet jednak kiedy posiada się określony plan podróży i wyruszenia z domu, jeden błąd może powodować masę opóźnień, a przez to stresu. To tym bardziej ważne, jeżeli na lotnisko musisz dotrzeć nie z samej starej stolicy, ale miejscowości oddalonej o kilka, nawet kilkadziesiąt kilometrów. Jak sobie w takim razie poradzić?

Kraków lotnisko – dojazd

Kiedy planujesz krótki wyjazd i mieszkasz w Krakowie lub z niego chcesz dostać się na lotnisko, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z publicznego transportu. Jest to rozwiązanie przede wszystkim tanie, natomiast na tym największe plusy się kończą. Nie można tutaj liczyć na wygodę, ponieważ w stronę lotniska zawsze zmierza sporo osób. Może się też zdarzyć, że będziesz stać całą podróż, a mając na plecach plecak, a w dłoni walizkę nie będzie to podróż komfortowa.

Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś znajomego o pomoc, a konkretnie o transport. Dlaczego, skoro posiadasz własny samochód? Na Balice dojazd może nie być wcale sporym problemem, jednak co zrobić z autem, kiedy będziesz już na miejscu? Dlatego właśnie lepiej poprosić o pomoc, udostępniając nawet własny pojazd. Dzięki temu ograniczy się koszty parkingu, na którym samochód mógłby przebywać naprawdę długo, kiedy cena za dobę to kilkadziesiąt złotych. Czasami jednak nie jest możliwe skorzystanie z pomocy, a fundusze na parking są ograniczone. Jak uporać się z taką sytuacją?

Na pierwszą myśl pewnie nasuwa się taxi. Kraków-lotnisko to znana lokalizacja wszystkim taksówkarzom w Małopolsce, jednak na pewno nie będzie to tania wycieczka. Wszystko więc zależy od konkretnej lokalizacji, z której musisz wyruszyć. Czasami nadal taksówka będzie dobrym wyborem. Co więcej, podróż może nie być droga, kiedy nie podróżujesz samodzielnie. Rozłożenie kosztów może więc znacznie pomóc.

Taksówka jednak nie jest rozwiązaniem idealnym. Na pewno wiesz, w jakim czasie będziesz się wybierać na wspomniane lotnisko, a przez to możesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Dlaczego? Możesz zamówić samochód z kierowcą w firmie transportowej. Zazwyczaj im wcześniej ustali się termin transportu, na tym niższe ceny można liczyć. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ taksówkarz może nie wiedzieć dokładnie, o której się u Ciebie pojawi.

Zamówiony kierowca natomiast dobrze będzie wiedział, o której ma być na miejscu, dlatego wyruszy wcześniej. Dzięki temu będziesz bardziej spokojny o to, czy zdążysz. Co więcej, jeżeli musisz wyjechać z rodziną liczącą np. 6 osób, to firmy transportowe mogą przewieźć jednym pojazdem więcej pasażerów, niż standardowy samochód osobowy. Posiadają bowiem bogatą flotę, a więc mały bus nie będzie problemem.