bus do transportu

Transport na trasie Kraków – Katowice – jaki jest najlepszy środek transportu?

Obecna sytuacja sprawia, że będziesz musiał niedługo dostać się z Katowic do Krakowa? Zastanawiasz się, jak zrobić to najlepiej? Musisz wiedzieć, że połączenie Kraków-Katowice jest możliwe na kilka sposobów, a każdy z nich posiada swoje wady i zalety. O czym mowa? Czytając dalej dowiesz się, jak najlepiej wykonać przejazd Karowice-Kraków.

Kraków i Katowice to miasta oddalone od siebie o około 80 kilometrów. Nie jest to może bardzo duża odległość, jednak nadal spędzić w podróży należy co najmniej godzinę. W takim razie jak najlepiej pokonać ten dystans?

Z pewnością najprostszym rozwiązaniem jest podróż własnym samochodem. Nie jest to jednak tak komfortowa sprawa, jeżeli w drodze chciałoby się pracować. Co więcej, możesz przecież chcieć dostać się z miasta docelowego dalej, tzn. na przykład wylecieć samolotem w podróż. W tym przypadku będzie to więc oznaczało konieczność pozostawienia samochodu na parkingu przez co najmniej kilka dni, a jak wiadomo, parkingi na lotniskach nie należą do najtańszych. Za każdy dzień bowiem należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. To nie wszystko, ponieważ przecież możesz nie mieć samolotu powrotnego do tego samego miasta. Jakie opcje pozostają?

Prawdopodobnie od razu na myśl nasuwa się pociąg. Jest to bardzo wygodny rodzaj transportu jednak podróż zajmie dłużej, niż samodzielna jazda samochodem – około dwie godziny. W tym przypadku jednak można sobie pozwolić na pracę podczas podróży, a także istnieje możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej. Oczywiście, jeżeli pociąg takową posiada.

Sprawdzi się też na trasie Kraków-Katowice autobus. Tutaj jednak sprawa maluje się dwojako, ponieważ wszystko zależy od wybranego kursu. Najszybszy potrwa niewiele ponad godzinę, a inne na przykład cztery. Autobus jednak ma spore luki bagażowe, a za dodatkową opłatą można przewieźć naprawdę sporo. Czas przejazdu jednak będzie w dużej mierze polegał na sytuacji na drodze, dlatego lepiej jest dać sobie pewien zapas czasu.

Bus Katowice-Kraków to kolejna opcja, jednak jest znacznie mniej wygodna od autobusu. Co więcej, busy zatrzymują się po drodze na wielu przystankach, przez co podróż na pewno sporo się wydłuża. Takie samochody nie dysponują też sporym miejscem na bagaż. Ponadto, zarówno bus, jak i pociąg oraz autobus jednak nie dowiozą do konkretnej lokalizacji, na przykład hotelu, lotniska. Zamawianie taksówki z kolei na takiej trasie wyniesie bardzo dużo.

Skutecznym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z oferty firmy transportowej, z którą umówisz się odpowiednio wcześniej. Kierowcy odbiorą Cię z wybranego miejsca i wysadzą w pożądanej lokalizacji. Co więcej, będziesz dysponować sporym miejscem na bagaż. Oczywiście, będzie to kosztowało więcej, niż publiczny transport, jednak na pewno zaoszczędzisz sporo czasu, a przy tym jazda na pewno będzie komfortowa.