Gdzie zostawić samochód lecąc z lotniska Kraków Balice?

Za niedługi czas będziesz lecieć z lotniska w Krakowie? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że na miejsce będziesz musiał w jakiś sposób dotrzeć. Chcesz to zrobić własnym samochodem? W takim razie na pewno rozglądasz się za parkingiem w okolicy, na którym Twój pojazd będzie bezpieczny przez kilka dni. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Możesz być spokojny, ponieważ znajdziesz wiele miejsc na swój pojazd, jeżeli chodzi o lotnisko Balice. Parking należący do portu lotniczego jednak może być niesamowicie drogi. Jedna doba kosztuje aż 60 zł! Co prawda następne są odrobinę tańsze, jednak koszt nadal wynosi kilkadziesiąt złotych, przez co lecąc na kilka dni musisz liczyć się ze sporymi kosztami! Z tego powodu warto się rozglądnąć za tańszymi opcjami.

Najlepiej jest rozejrzeć się w pobliżu, na pewno można tam znaleźć tani parking. Balice naokoło swojego terenu skupiają wiele parkingów, których ceny są już znacznie niższe. Trzeba jednak wiedzieć, że nadal prywatny parking (Balice) cennik może mieć zależny od konkretnej pory roku. Zazwyczaj jednak cena za dobę wynosi około dziesięć złotych, a więc po kilku dniach podróży nie będziesz musiał pozbywać się kilkuset złotych.

Najtańszą jednak opcją jest poproszenie o pomoc kogoś bliskiego, posiadającego samochód. Możesz nawet udostępnić swój pojazd, by dojechać na lotnisko Balice. Parking bezpłatny w kontekście aeroportu jest możliwy wyłącznie przez kilka, kilkanaście minut i to w określonym miejscu. Ta opcja nazywa się Kiss & Fly, czyli Pocałuj i Leć. To wygodna sprawa, ponieważ przez tę chwilę na pewno uda Ci się skutecznie wypakować z samochodu. Warto postawić na to rozwiązanie również przez fakt, że strefa Kiss & Fly znajduje się blisko terminalu. Prywatne parkingi natomiast będą oznaczały kilkuminutowy marsz. Może to być szczególnie uciążliwe, kiedy posiada się sporo bagażu.

Oczywiście, można na lotnisko dojechać także taksówką, jednak to również nie jest opcja najlepsza, ponieważ sama taksówka również sporo kosztuje. Zwłaszcza, kiedy mieszka się poza terenem Krakowa, więc konieczne będzie podróżowanie kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów. Na to również jest rozwiązanie!

Ciekawym sposobem na rozwiązanie problemu z dojazdem i parkingiem na lotnisku Balice jest skorzystanie z oferty firmy transportowej. Dlaczego? Przede wszystkim na pewno będziesz dużo wcześniej wiedzieć o tym, na kiedy zaplanowany jest lot. Dzięki tej informacji możesz wiele dni przed dniem wylotu poinformować firmę transportową o swojej podróży, przez co często można liczyć na odpowiedni rabat. Co więcej, jadąc z grupą znajomych koszty zostaną podzielone, przez co na pewno będzie to podróż opłacalna.

Firma transportowa jest też znacznie tańszym rozwiązaniem na dłuższe trasy, niż taksówka. Kierowca natomiast wysadzi Cię w strefie Kiss & Ride, dzięki czemu znajdziesz się od razu przy terminalu. Warto wspomnieć o firmie vivomark.pl, która zawsze stara się dostosować do klienta, niezależnie od terminu podróży.